Magazyn energii dla firm

Magazyn energii dla firm

Magazyny energii to przyszłość energetyki, która stawia na zrównoważony rozwój, ochronę środowiska i konkurencyjność gospodarczą.

Produkty OZE dla firm

Zapoznaj się z ofertą na rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii dla Twojej firmy.

Obniż koszty z fotowoltaiką

Przekonaj się, o ile możesz obniżyć koszty za prąd dzięki fotowoltaice w abonamencie.

Zobacz, jak robią to inni

Dowiedz się na przykładzie innych firm, jak może wyglądać Twoja instalacja fotowoltaiczna.

Magazyn energii dla firmy OZE-min

Magazyny energii dla firm

Magazyny energii pozwalają na redukcję kosztów zakupu energii elektrycznej poprzez wykorzystanie tańszej energii z magazynu w godzinach szczytu, kiedy ceny energii są najwyższe. Można również przechowywać nadwyżki energii z instalacji fotowoltaicznej lub innych źródeł odnawialnych i wykorzystywać je w późniejszym czasie. Zapewniają również ciągłość pracy i zasilania procesów krytycznych w przypadku awarii sieci lub przerw w dostawie prądu, dzięki temu można uniknąć strat produkcyjnych, uszkodzeń sprzętu, utraty danych czy zagrożenia bezpieczeństwa.

Zamów konsultację z naszym ekspertem

Nasza firma oferuje rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii i dostosowuje je do Twoich potrzeb. Niezależnie, który produkt wybierzesz – zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na Twoje pytania!

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych:
Administratorem Twoich danych osobowych jest Xene Biznes Sp. z o.o. Twoje dane przetwarzamy, aby odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie. Możesz również wyrazić dobrowolną zgodę na otrzymywanie od nas komunikacji marketingowej w przyszłości. Przysługuje Ci w szczególności prawo dostępu do treści Twoich danych oraz prawo do wycofania zgody marketingowej w każdym momencie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się pod linkiem: Polityka Prywatności.

Dobrowolna zgoda na działania marketingowe produktów i usług Xene Biznes Sp. z o.o. więcej >

Dobrowolna zgoda na działania marketingowe produktów i usług partnerów biznesowych Xene Biznes Sp. z o.o. więcej >

Dobrowolna zgoda na działania marketingowe produktów i usług Xene Biznes Sp. z o.o.:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Xene Biznes Sp. z o.o. komunikacji marketingowej dotyczącej produktów i usług Xene Biznes Sp. z o.o. na wskazane powyżej dane kontaktowe, za pomocą:

Dobrowolna zgoda na działania marketingowe produktów i usług partnerów biznesowych Xene Biznes Sp. z o.o.:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Xene Biznes Sp. z o.o. komunikacji marketingowej dotyczącej produktów i usług partnerów biznesowych (lista partnerów: http://xene-biznes.local/partnerzy), z którymi współpracuje Xene Biznes Sp. z o.o. na wskazane powyżej dane kontaktowe, za pomocą:Dziękujemy za wysłanie formularza!

Wystąpił błąd podczas przesyłania formularza.

Prosimy spróbować ponownie.

Efektywne zarządzanie energią elektryczną

Energia elektryczna to nieodzowny element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw, ale także jeden z największych kosztów i źródeł emisji dwutlenku węgla. Dlatego coraz więcej firm szuka nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą im na efektywne zarządzanie energią elektryczną, poprawę jej jakości i niezawodności, a także zmniejszenie jej zużycia i kosztów.

TOU (Time of Use)

Umożliwia optymalne zarządzanie magazynem energii, z wykorzystaniem lub bez fotowoltaiki, w zależności od godzinowych cen energii elektrycznej. Magazyn energii jest ładowany w godzinach, gdy energia jest tania, a następnie jest ona wykorzystywana lub sprzedawana w godzinach, gdy jest ona droższa.

Niezawodność dostaw energii

Magazyny przemysłowe często działają w mikrosieciach, dzięki czemu mogą stabilizować wewnętrzną sieć klienta, co jest przydatne, gdy sieć OSD nie spełnia wymaganych parametrów.

Zwiększenie autokonsumpcji

Magazyn energii zwiększa autokonsumpcję energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu przedsiębiorstwo oszczędza na różnicy między zakupem a sprzedażą energii.

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Magazyn energii zwiększa udział energii z odnawialnych źródeł, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

Poprawa jakości energii

Magazyn energii zapewnia awaryjne zasilanie zakładu, co pozwala na kontynuację produkcji w sytuacji, gdy występują problemy z siecią. Dzięki temu unika się zakłóceń, zaników lub przepięć, które mogą uszkodzić urządzenia elektryczne.

Łączenie różnych rozwiązań

Uczestnicząc w DSR za pomocą rynku mocy, można połączyć wybrany model biznesowy z modelem DSR i korzystać z kilku wybranych, jak np. autokonsumpcja z DSR czy autokonsumpcja i TOU z DSR.

Firmy, które nam zaufały

Poznaj naszych klientów i ich opinie dotyczące naszej współpracy!

“Firma Xene Biznes zrealizowała dla nas instalację fotowoltaiczną, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Od początku firma Xene Biznes zapewniła nam fachową obsługę i pomoc. Dzięki tej inwestycji mamy własne, ekologiczne źródło energii elektrycznej, które zmniejsza nasze wydatki na pąd i dba o środowisko.”

CH Panorama
49,85 kW, Ciechanów
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów współpracy z firmą Xene Biznes i polecamy ją jako rzetelnego i godnego zaufania partnea w dziedzinie fotowoltaiki. Firma Xene Biznes bardzo szybko sfinalizowała umowę i przystąpiła do montażu instalacji, zajmując się wszystkimi foralnościami.”

Alfa-Plast
49,95 kW, Raźniewo
“Spółka wykonała na nasze zlecenie montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW na dachu skośnym do produkcji energii elektrycznej, składającej się ze 181 paneli fotowoltaicznych. Wszystkie prace zostały wykonane terminowo, fachowo oraz zgodnie ze sztuką budowlaną.”

Cytaty_TELKA_300x300 kopia
Telka
50 kW, Białystok

Sprawdź naszą ofertę magazynów energii dla firm!

Nasz Doradca Techniczny dobierze optymalną instalację magazynu energii i rodzaj finansowania do Twojego profilu zużycia energii i możliwości. Doradca wyjaśni Ci również na czym polega usługa oraz jak możesz z niej skorzystać. Spotkanie nie kosztuje nic i nie zobowiązuje do niczego, a magazyny energii to łatwe i opłacalne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa.